شناسه : 16054
شنبه, 05/28/1396 - 10:25
نویسنده : kerman
ائمه جمعه استان کرمان مطرح کردند؛

شهید محسن حججی به داد عزت نظام رسید/مصوبه مجلس نشانه ترس قدرت‌های بزرگ از توان موشکی ایران است/باید در مقابل مستکبران ایستادگی کرد

ظهر امروز نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم مومن و ولایتمدار در سراسر شهرستان های استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر میخوانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت بسیج مساجد و محلات،استان کرمان نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم مومن و ولایتمدار در سراسر شهرستان های استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر میخوانید. 

امام جمعه کرمان:قدرت دفاعی کشور موجب شده آمریکا علیه واکنش نشان دهد

حجت الاسلام و المسلمین سیدیحیی‌جعفری در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با سفارش نمازگزاران به پنج مسئله گفت: تنها به خدا امید داشته و جز از گناهان خود از چیز دیگری هراس نداشته باشید.

امام جمعه کرمان  با تاکید بر اینکه از یاد گرفتن چیزهایی که نمی‌دانید خجالت نکشید، گفت: اگر در مورد مسئله‌ای از شما سوال شد و پاسخ آن را نمی‌دانستید با شجاعت بگویید که نمی‌دانم.

این مقام مسئول با بیان اینکه صبر و استقامت لازمه انجام هر کار و دلیل موفقیت کارها است، تصریح کرد: داشتن صبر و استقامت در کارها به منزله داشتن سر نسبت به بدن است.

وی با اشاره به 28 مرداد سالروز کودتای آمریکا برای بازگرداندن محمدرضا شاه خاطرنشان کرد: مصدق به آمریکا اعتماد کرد و آمریکا با خیانت به او شاه را به ایران باز گرداند و ضعف‌های نخست وزیر موجب سقوط دولت قانونی مصدق شد.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری با تاکید بر اینکه اگر مصدق رابطه‌اش با آیت‌الله کاشانی را قطع نمی‌کرد این اتفاقات تلخ نمی‌افتاد گفت: تاریخ نشان داده که هر حکومت و جریانی که همراه با روحانیت باشد موفق بوده و در غیر این صورت رو به زوال است همانطور که آیت‌لله کاشانی خطر کودتا را به مصدق گوشزد کرد اما او این پیام را نادیده گرفت.

وی با اشاره به روز سی‌ام مرداد روز بزرگداشت علامه مجلسی گفت: در زمان این عالم گرانقدر امکانات زیادی نبود اما وی توانست دایره‌المعارف گرانقدری را به جامعه اسلامی هدیه کند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیست امروز برای نماز خواندن در مسجدالاقصی برای مسلمانان فلسطینی قانون وضع کرده است گفت: متاسفانه کشورهای مسلمان همچون عربستان‌سعودی با چنین کشوری علیه نظام جمهوری اسلامی ایران متحد شده به غیر از جمهوری اسلامی که طرفدار واقعی مردم فلسطین است دیگر کشورها در عمل به آن اعتنایی کرده و حتی آشکارا با آن دشمنی هم دارند.

آیت‌الله جعفری با بیان اینکه روز شنبه روز صنعت دفاعی ایران نیز هست تصریح کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در زمینه دفاعی به جایی رسیده که امروز هیچ قدرتی نمی‌تواند دژ محکم دفاعی ما را تخریب کند.

وی با اشاره به قدرت دفاعی ایران که آمریکا را عصبانی کرده است گفت: همین ترس از قدرت دفاعی سبب شده که آمریکا علیه ایران واکنش نشان داده، قطعنامه صادر کرده و رئیس جمهور امریکا، ایران را تروریست معرفی کند.

امام جمعه موقت آسمینون منوجان:رژیم‏ هاى استعمارى جهان از مساجد بیش از هر نهاد انقلابى مى‏ ترسند

حجت الاسلام و المسلمین حسن سالاری امام جمعه موقت آسمینون در خطبه های نماز جمعه (۲۷مرداد ماه ۱۳۹۶) ضمن تبریک پیشاپیش هفته دولت اظهار داشت: تقارن کسب رأى اعتماد وزرا از مجلس در آستانه هفته دولت ، یادآورى اسوه‏ هاى بى ‏بدیل خدمت(شهیدرجایی و شهید باهنر) است.
خطیب جمعه موقت آسمینون در ادامه ، افزود: هفته اول شهریورماه، به مناسبت شهادت دو دولتمرد بزرگ انقلاب اسلامى، شهید محمدعلى رجایى (رئیس جمهور) و شهید حجت ‏الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر (نخست وزیر) هفته دولت نام گرفته است. امسال در شرایطى به استقبال هفته دولت مى‏ رویم که وزراى دولت دوازدهم از مجلس راى اعتماد گرفته و کار خود را در زمانى آغاز مى‏ کنند که قرین و آمیخته از یاد این دو شهید است.

وی افزود: ضرورى است وزراى دولت دوازدهم در رفتار دولتى، الگوهاى‏ بى‏بدیل فوق را مدنظر قرار داده و واقعا در عمل یاد شهیدان رجایى و باهنر را گرامى بدارند.
سالاری با اشاره به روز مسجد بیان کرد: در دوران انقلاب اسلامى ایران نیز پس از محور اعتقادى و عبادى، پررنگ‏ترین، فعال ‏ترین و بارزترین بخش کار مساجد در محور سیاست بوده است؛ چراکه مساجد در آگاهى و بیدارى توده‏ ها در دوران قبل و بعد از انقلاب نقش مؤثرى داشته‏ اند و رژیم‏ هاى استعمارى جهان نیز از مسجد بیش از هر نهاد انقلابى مى‏ ترسند و این واضح است که همان گونه که مسجد از آغاز به ‏عنوان خانه خدا و محبوب ترین مکان ها به‏ عنوان نخستین کانون عبادى مطرح بوده است.

وی افزود:همان‏ طور که نخستین جایگاه دانش و مرکز تعلیم و تعلم قرآن و بحث و بررسى مسائل دینى بوده است، به همان نسبت به‏ عنوان نخستین نهاد سیاسى در جامعه اسلامى، از جایگاه و اعتبار خاصى برخوردار بوده است.

خطیب جمعه موقت آسمینون ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حججی و قرائت قسمتی از وصیت نامه اش تاکید کرد: شهادت مظلومانه (اسارت و بریدن سر) ودرعین حال مقتدرانه پاسدار رشید اسلام شهیدمحسن حججى، یکى از نمونه‏ هاى بارز شقاوت و توحش این گروهک های تروریستى است، اگرچه آن‏ها به‏ زعم باطل خود مى‏ خواستند انتقامى از شکست‏هاى خود و ایجاد رعبى در دل رزمندگان اسلام ایجاد کنند، اما خون پاک، اخلاص و مظلومیت این شهید بزرگوار باعث ایجاد موجى از وحدت، غرور، شجاعت، ایستادگى، مقاومت و افتخار به‏ وجود دلاورمردانى از این مرز و بوم شد.
امام جمعه موقت آسمینون ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) عنوان کرد حضرت جواد (ع) در داشتن تمام صفات زیباى اخلاقى و انسانى سرآمد خوبان روزگار بود. پارسایى، علم و دانش و بخشندگى‏اش موجب شده بود با القاب جوادالائمه، تقى و مرتضى شناخته شود.

امام جمعه سیرجان:مصوبه مجلس نشانه ترس قدرت‌های بزرگ از توان موشکی ایران است/ دشمنان شکست‌خورده مخالف ایجاد روحیه ایثار و مقاومت در جوانان ما هستند

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اقدام مجلس در تصویب طرح مقابله با اقدامات تروریستی و ماجراجویانه آمریکا اظهار داشت: مصوبه مجلس شورای اسلامی مقابل به‌مثل و جواب مصوبه مجلس آمریکا در رابطه با تحریم‌های نابجا و نقض برجام است و هیاهوی رسانه‌های غربی علیه این مصوبه مجلس نشانه ترس قدرت‌های بزرگ از توان موشکی ایران است.

امام جمعه سیرجان با اشاره به ضرورت قدرت دفاعی برای نظام اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود ناامنی‌هایی که آمریکا و نوکرانش در منطقه ایجاد کردند باید توان نظامی را برای مقابله با هر حرکت دشمن افزایش دهیم که الحمدالله توان موشکی کشور مطلوب است و باید بیشتر از این هم افزایش یابد.

وی با اعلام اینکه آمریکا همیشه مخالف اسلام و مسلمانان است به سالروز کودتای 28 مرداد در سال 1332 اشاره کرد و گفت: مرحوم آیت‌الله کاشانی به همراهی مصدق نهضت ملی صنعت نفت را به سرانجام رساندند و این پیروزی بزرگی بود اما اعتماد مصدق به آمریکا موجب شد که این پیروزی بزرگ به کام ملت ایران تلخ شود و منجر به کودتای 28 مرداد و بازگشت شاه به ایران شود.

خطیب جمعه سیرجان تصریح کرد: تهدید، ترور، کودتای نظامی و جنگ تحمیلی علیه ملت ایران  همه اینها نشانه خصومت و دشمنی دستگاه حاکمه آمریکا علیه ملت ایران پس از تأسیس جمهوری اسلامی هستند که لازم است، دقت کنیم هیچ‌گاه اعتماد به آمریکا نداشته باشیم که هرجا اعتماد به وجود آید ضربه خورده‌ایم.

حسینی جنایات تروریست‌های داعش که با همدستی آل سعود و آمریکا در منطقه انجام می‌شود را محکوم کرد و افزود: سکوت جامعه بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشر در شیوع بیماری وبا در یمن و ادامه جنایات آل سعود در این منطقه نشان می‌دهد حاکمیت جهانی که امروز شعار حقوق بشر را سر می‌دهد پاسخگوی مسؤولیت خود نیست.

وی با اشاره به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی آنان را نشانه ایثار و مقاومت ملت ایران دانست و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حججی این شهید را الگوی تقوا و مقاومت عنوان کرد و افزود: دشمنان شکست‌خورده مخالف ایجاد روحیه ایثار، مقاومت و تقوا در جوانان ما هستند و پیشرفته‌ ترین سلاح‌های نظامی شکست‌خورده این روحیه‌ها هستند.

امام جمعه سیرجان به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) نیز اشاره و بر ازدواج آسان برای جوانان و فراهم کردن زمینه ازدواج برای آنان تاکید کرد و افزود: رفع مشکلات و فراهم کردن شرایط مناسب ازدواج از وظیفه والدین و مسؤولان است و ازدواج به‌موقع آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

امام جمعه موقت ریگان:شهید محسن حججی به داد عزت نظام ما رسید

حجت الاسلام مصطفی عرب در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ریگان اشاره داشت به روز پزشک و اظهار داشت: روز پزشک را تبریک عرض می کنیم خدمت همه پزشکان کشورمان که صادقانه خدمت می کنند و خصوصا پزشکانی که با روحیه جهادی در مناطق دوردست و محروم این بار را به دوش می کشند و این وظیفه انقلابی خود را به جا می آورند و به مناطق محروم شهرستان ریگان سرکشی می کنند که در راس اردوهای جهادی شاهد این پزشکان بودیم در قالب فعالیت های سازندگی که به مناطق دور دست با مشکلات فراوان خدمت می کردند.

امام جمعه موقت ریگان در ادامه اشاره داشت به فرا رسیدن روز مسجد و بیان داشت: مقام معظم رهبری فرمودند، محور مسجد امام جماعت است و وظیفه اش فقط پیش نمازی نیست و این که امام جماعت کارهای روزانه اش را انجام دهد بعد به مسجد برود این کم گذاشتن در حق مسجد است.

حجت الاسلام عرب با اشاره به اینکه عده ای در مساجد قصد و غرض هایی دارند و شکوائیه هایی به دست ما می رسد،تصریح کرد: رهبری در دیگر سخنان خود فرموده اند، عده ای می خواهد مسجد از مسائل سیاسی باز بماند .

وی افزود:امام خمینی(ره) فرمودند، کسانی دین را از سیاست جدا می کند اینها افرادی هستند که نه دین را فهمیده اند نه سیاست را.

امام جمعه موقت ریگان در ادامه اشاره داشت به شهادت شهید حججی و بیان داشت: شهید محسن حججی جوان ۲۵ ساله ای بود که اقتدا کرد به آقا امام جواد (ع) و برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) قدم برداشت و به دست تکفیری های ملعون سر مبارکش از تن جدا شد.

وی با بیان اینکه شهادت شهید محسن حججی در همان روزهایی اتفاق افتاد که ایران اسلامی شاهد حرکت سخیف برخی نمایندگان بود و عنوان کرد: شهید محسن حججی واقعا به داد عزت نظام ما رسید.

امام جمعه موقت ریگان گفت:تکفیری ها امروزه کاری انجام می دهند که یزید زمان بر سر امام حسین(ع) آورد و یزدیان بر جنازه شهدای کربلا با اسبان خود تاختند اینجا هم تکفری ها از روی شهدای ما با خودرو عبور کردند. اقتدار شهید حججی و آرامش این شهید عزیز یک برگ برنده ای شده است برای نظام مقدس ما و رعب و وحشت ایجاد کرده در دل تکفیری ها.

عرب تصریح کرد:نمایندگان مجلس ما سلفی می گیرند با کسانی که حامیان و پشتیبانان قاتلان حججی هستند، قدم می زنند بگو و بخند دارند.

وی ادامه داد: در بین مردمان کشور ما بازیگران سینمایی که به اصلاح خودشان سوپراستارها بودند قسم جلاله خوردند که الگوی ما امثال شهید حججی ها هستند.

امام جمعه موقت ریگان بیان داشت: شهید حججی چه کرد که به این مقام رسید؟ یک جوان ۲۵ ساله حضور بسیار زیاد در اردوهای جهادی ،خدمت رسانی به مردم، حضور فعال در مناطق محروم و توصیه میکنم حتما وصیت صوتی که این شهید گرانقدر برای فرزند خودش داشته است را گوش دهید .

حجت الاسلام عرب در پایان اظهار داشت: همسر شهید حججی فرمودند،محسن رفت تا روسری نرود و بیش از ۸۰ درصد وصیت نامه شهدا به حمایت از ولایت فقیه و توصیه به حجاب بوده است.

 

 

امام جمعه منوجان:باید در مقابل مستکبران ایستادگی کرد/اگر در مسائل دینی مسجدمحور باشیم کشور ما نجات پیدا می‌کند

 

حجت‌الاسلام امین رضوانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  منوجان با بیان اینکه بهترین کسی که می‌تواند ادای دین کند خداوند است، اظهار داشت: در 31 مرداد سالگرد شهادت امام جواد(ع) را داریم که این امام همام در سال 220 هجری‌ قمری به شهادت رسیدند و بعد از شهادت پدر بزرگوارشان امام رضا (ع) به مقام امامت دست پیدا کردند.

امام جمعه  منوجان خاطرنشان کرد: هنگامی که امام رضا (ع) دعوت مأمون را از طوس پذیرفت امام محمد تقی (ع) کودکی بیش نبود و بعد از شهادت امام رضا(ع) مأمون خلافت خود را به عراق منتقل کرد و برای آنکه امام را تحت‌نظر داشته باشد حضرت را به مرکز حکومت یعنی عراق دعوت و دختر خود را به‌عنوان همسر امام معرفی کرد.

وی ادامه داد: مأمون بعد از دعوت امام جواد (ع) به مرکز حکومت خود تمام علمای عراق را دعوت کرد و خواست هر تعداد سؤال دارند از آن امام بپرسند و زمانی که علما با جواب‌های حضرت مواجه شدند حیرت زده ماندند و در نهایت این امام در سن جوانی توسط همسرشان در 29 ذیقعده به شهادت رسیدند.

رضوانی با اشاره به 28  ذی‌القعده سالروز آتش‌زدن مساجد توسط صهیونیست‌ها ابراز کرد: اگر در مسائل دینی  مسجدمحور باشیم کشور ما نجات پیدا می‌کند و  سعی نشود مساجد را دولتی کنید و هیأت امنای مساجد و پایگاه‌های مقاومت سعی کنند مردم و به‌ویژه جوانان را به مسجد دعوت کنند.

امام جمعه  منوجان خاطرنشان کرد: اگر جوانان خواستند مسجد را اداره کنند تحمل به‌خرج دهید و با این تفکر اشتباه که رفتار آنان شایسته مساجد نیست مانع حضورشان نشوید بلکه مسجد را باید مرکزی برای حضور جوانان قرار داد، مساجد را نباید طایفه‌ای و محله‌ای ساخت و وسیله‌ای که وقف مساجد است را نباید بیرون از مسجد استفاده کرد.

رضوانی اشاره به صنعت دفاعی کشور گفت: دنیای امروز به هیچ‌کس رحم نمی‌کند و اینکه ما باید دولت یمن را همیشه به‌عنوان یک تابلو مقابل خود در نظر داشته باشیم، اگر قدرت نداشته باشیم زیر دست‌ وپای مستکبران له می‌شویم و باید در مقابل قدرت‌های بزرگ ایستادگی کرد و اینکه قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی که قدرت موشکی است قابل مذاکره با هیچ‌کس نیست.

وی تصریح کرد پیش از این قدرت دفاعی ما ضعیف و شکننده بود که این امر ضررهای فراوانی برای کشور بر جای گذاشت و دیگر هرگز به آن ضعف و فلاکت  برنمی‌گردیم و در مورد قدرت دفاعی کشور با هیچ عهدی مذاکره نمی‌کنیم.

امام جمعه  منوجان در ادامه با اشاره به اول  ذی‌ الحجه و سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) گفت: توصیه من به جوانان این است که ازدواج این دو بزرگوار را سرلوحه خود قرار دهند و از ازدواج‌های پیامکی و خیابانی پرهیز کنند چراکه موجب فروپاشی خانواده می‌شود.

رضوانی با اشاره به هفته دولت و تقارن آن با سالگرد شهادت شهید رجایی و باهنر اظهار کرد: این هفته باید یادآور رشادت و ایثارگری شهیدان رجایی و باهنر باشد اما با کمال تأسف رنگ و بوی این دو شهید در دولت‌مردان  کمتر دیده می‌شود.

وی به دفتر خاطرات شهید محسن حججی اشاره و تصریح کرد: این شهید در دفتر خاطرات خود نوشته بود که شهادتم گفتارم را گواهی می‌دهد و شک نکنید و مطمئن باشید راه ولایت راه امام علی (ع) و رهبر بر حق  سیدعلی خامنه‌ای است.

خطیب جمعه  منوجان با بیان اینکه چیزی از سرنگونی  داعش جنایتکار باقی نمانده است، ادامه داد: با خون شهید محسن حججی نفس  داعش در سوریه و در عراق به شمارش افتاده است و یقینا شهید حججی که مظلومانه به شهادت رسید به‌عنوان سید و بزرگ شهدای مدافع حرم است.

امام جمعه بلورد:شهید حججی نماد عزت و اقتدار ایران اسلامی است/ مسجد بهترین مکان برای بیمه معنوی فرزندان است

حجت الاسلام و المسلمین افضلی پور امام جمعه بلورد در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت:شهید حججی با پیروی از مکتب رهایی بخش اسلام و ‌سیدو سالار شهیدان در جهت اعتلای اسلام و جمهوری اسلامی همه هستی خود را تقدیم کرد و با شهادت غریبانه‌ و‌ مظلومانه‌اش چهره ننگین دشمنان و فاسقان را برملا و‌ حقانیت راه مقاومت را ثابت نمود و مثل زینب کبری (س) وی را به اسارت بردند و دو روز در اسارت داعش بود و یگان به یگان او را نشان می دادند که ما چنین اسیری را گرفته ایم که زخمی اسیر شد اما با صلابت به دوربین نگاه می کرد و بعد از اسارت سر وی را مانند آقایش ابا عبدالله الحسین(ع) از بدن جدا کردند.
حجت الاسلام و المسلمین افضلی پور اذعان داشت:همسر این شهید والامقام می گوید در سفر وی به سوریه شهید حججی از بین انگشترها انگشتری را که روی آن نوشته بود یا زهرا انتخاب کرد و بعد از شهادت انگشتر او نبود اولین کار داعشی ها این بود انگشتر یا زهرا را از دست او بیرون آورده بودند و این نشان کینه داعش به اهل بیت است.
خطیب جمعه بلورد اظهار داشت:سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی سوگند یاد کرد و به زودی شاهد نابودی داعش خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد:30 مرداد روز جهانی مسجد است که والدین باید مراقب تربیت فرزندان باشند و اگر بخواهند فرزندان بیمه شوند و اهل خدا باشند باید مسجد را نگاه دارید زیرا تکنولوژی ها زیاد و خطرات و دشمنی ها نیز زیاد شده است که فرزندان باید در مقابل انواع خطرات معنوی واکسیناسیون شوند؛ بهترین مکان برای بیمه فرزندان مسجد است و مسجد یعنی کانون خدا و کانون قدرت است.

افضلی پور با اشاره به آغاز بکار شورای جدید اظهار داشت:به زودی شورای جدید شروع به کار می کنند و مسئولیت امانت است و شورا مکانی برای سوء استفاده شخصی نیست و شهرداری را که انتخاب می کنند باید متخصص و مسلط به کارها باشد.

وی در پایان گفت:مسئولین اهل حاشیه نباشند و طرح و ایده های خود را به اجرا درآورید و مشکلات مسکن مردم را حل کنید که مرکز درمانی و بهداشتی بلورد نیز باید بازسازی شود.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید