شناسه : 69031
یکشنبه, 07/11/1400 - 18:16
نویسنده : kerman
هم افزایی جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی

به کار گیری ظرفیت های سپاه و بسیج برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی اثرگذار خواهد بود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با اشاره به ایجاد زمینه همکاری بیشتر این معاونت با هیات های اندیشه ورز بسیج، گفت: به کار گیری ظرفیت های سپاه و بسیج برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی اثرگذار خواهد بود.

به گزارش اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات استان کرمان:

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به مناسبت هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه در گذشته رویکرد جامعه و سیستم قضایی و اجرایی کشور نسبت به مساله پیشگیری ضعیف بوده است، اظهار داشت: خوشبختانه در سال های اخیر تحولات زیادی در قوه قضاییه ایجاد شده و به این نتیجه رسیده ایم که باتوجه به اینکه مسئله پیشگیری برگرفته از مبانی شرعی و دینی و دارای مقبولیت علمی می باشد،این موارد باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

وی با اشاره به بازگشت مجدد بیش از 50 درصد مجرمان به چرخه جرم پس از آزادی از زندان، تاکید کرد: مراقبت های بعد از خروج یک حلقه مفقوده در مسیر اصلاح و بازاجتماعی کردن مددجویان زندان ها است که با همکاری بسیج می تواند به شکل اثرگذاری تری دنبال شود.

ایشان یادآور شدند : طرح هویت و رفتار (هور) نیز در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان اجرایی اجرایی شده است، گفت: در این طرح مرتکبان جرایم خرد گواهی صادر و برمبنای این گواهی مجازات آنها تعلیق، تبدیل و یا جایگزین می شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، گفت: با همکاری نیروهای بسیج می توان موضوعات و چالش های اجتماعی را شناسایی  در شورای فرهنگ عمومی و شورای پیشگیری مورد پیگیری قرار داد.
1

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید