شناسه : 71793
دوشنبه, 08/10/1400 - 12:54
نویسنده : kerman
در جلسه مشترک ستاد مکتب حاج قاسم مطرح شد؛

رسالت کنونی ما انتقال خصوصیات مکتب شهید سلیمانی با استفاده از ابزار هنر است

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: مکتب شهید سلیمانی با ویژگی هایی از چشمه زلال اهل بیت علیهم السلام الهام گرفته لذا رسالت ما در این دوران ترویج مکتبی است که بخش زیادی از خصوصیات آن را می توان با هنر و ابزار مختلف به نسل بعد از خود منتقل کرد.

به گزارش اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات استان کرمان:

بعد از ظهر اولین جلسه مشترک ستاد مکتب حاج قاسم در کشور با ستاد مکتب حاج قاسم در استان کرمان به منظور هماهنگی جهت برگزاری دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  در ستاد سپاه ثارالله با حضور مسولین ارشد استان برگزار شد.

رسالت کنونی ما انتقال ویژگی های مکتب شهید سلیمانی با استفاده از ابزار هنر است

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی نماینده ولی فقیه در استان کرمان ضمن تبریک هفته بسیج دانش آموزی گفت:مقام شامخ شهدا به خصوص شهید فهمیده همچنین سردار سلیمانی عزیز را  تکریم می کنیم.

وی افزود: در بین صاحب نظران دو نگاه به تاریخ وجود دارد، نگاه بدبینانه و خوش بینانه؛ بدبینانه اعتباری برای داده های تاریخ قائل نیست و تاریخ را به عنوان یک علم دقیق که در سرنوشت آدمی تاثیر دارد نگاه نمی کند و باید گفت که نگاه ضعیف و کم طرفداری است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد:نگاه قوی این است که داده های تاریخ حقیقت دارند و هر حلقه ای از تاریخ از قبل از خودش تاثیر  را می پذیرد و به روزهای بعد خود هم تاثیر می گذارد.

 حجت الاسلام و المسلمین علیدادی توضیح داد: تاریخ فوق العاده بی رحم است و حوادث و جریانات مختلف را درون خود هضم می کند بدون اینکه از خود اثری بگذارد، اما بسیاری از حوادث در تاریخ ثبت می شوند برخی حوادث آن روی تاریک سکه تاریخ هستند و خیانت ها، ظلم ها و جنایات که تاریخ به عنوان عبرت نقل می کند.

وی افزود: روی دیگر آن روی افتخارآمیز تاریخ است که سردمدار این رو انبیا الهی و صلحا و مجاهدان هستند ضمن این که این روی تاریخ انسان ساز است و شخصیتهایی را در خود دیده که در سرنوشت آدمی تاثیر گذارند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به این که برخی از این شخصیتها تاریخ ساز هستند و برخی مکتب ساز هم هستند، بیان کرد: در مکتب اسلام علما و مجاهدینی خود صاحب مکتب شدند اما خوشبختانه تاریخ کهن کرمان افتخار پیدا کرد شخصیتی همچون شهید سلیمانی را پرورش داد که فراملی و جناحی شد و صاحب مکتب شد.
حجت الاسلام و المسلمین علیدادی  با اشاره به مکتب شهید سلیمانی، عنوان کرد: این مکتب با ویژگی هایی از چشمه زلال اهل بیت علیهم السلام  الهام گرفته لذا رسالت ما در این دوران ترویج مکتبی است که بخش زیادی از خصوصیات آن را می توان با هنر و ابزار مختلف به نسل بعد از خود منتقل کرد.

1

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید