شناسه : 72547
دوشنبه, 08/17/1400 - 12:22
نویسنده : kerman
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمان عنوان کرد؛

احیا و لایه روبی 20 قنات در کرمان/ فعالیت بیش از هزار صندوق قرض الحسنه و 40 تعاونی، برای ایجاد اشتغال

جواد جلالی با اشاره به اینکه تاکنون 20 قنات را در سطح استان در حال احیا و لایه روبی داریم که در زمان معین مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهند گرفت، گفت: نزدیک به هزار و 200 صندوق قرض الحسنه و 40 تعاونی فعال داریم را در سطح استان داریم که مسئله اشتغال را در بستر صندوق ها و تعاونی ها دنبال می کنیم.

سرهنگ جواد جلالی با بیان اینکه سازمان بسیج سازندگی چند مأموریت را در سطح استان در سال جاری دنبال می کند، گفت: بسیاری از این مأموریت ها در حال انجام است و افتتاحیه برخی از پروژه ها را در مناسبت های مختلف داشته ایم و بقیه اقدامات نیز ادامه خواهد داشت.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمان با اشاره به اینکه اولویت اول ما تأمین آب شرب است، عنوان کرد: با توجه به ابلاغی فرماندهی سپاه ثارالله استان کرمان 747 روستای استان فاقد آب شرب پایدار هستند که چنانچه بخواهیم به این روستاها آبرسانی انجام شود با رویکرد جهادی، استفاده از ظرفیت ها، مشارکت ادارات و دستگاه ها و .... می توانیم تا پایان سال 1401 آبرسانی این روستاها را انجام دهیم.

وی با تأکید بر اینکه کار در زمینه آبرسانی به روستاهای فاقد آب شرب پایدار آغاز شده اما هنوز ظرفیت هایی به صورت صد در صد محقق نشده است، ابراز کرد: در شش ماهه اول سال بالغ بر 35 روستا را آبرسانی کرده ایم و 63 روستا دیگر نیز به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی، خیرین، به ویژه خیر نیکوکار حاج اکبر ابراهیمی، حمایت های ویژه فرماندهی سپاه ثارالله استان، گروه های جهادی و بسیج سازندگی در هفته های اخیر آبرسانی شده اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آبرسانی به 63 روستای دیگر را برای دومین سالگرد شهادت حاج قاسم خواهیم داشت، اظهار کرد: تأمین آب کشاورزی از دیگر اولویت های مد نظر سازمان بسیج سازندگی است که در این زمینه احیا و لایه روبی قنوات، سیستم انتقال و تأمین آب کشاورزی را مد نظر داریم تا بتوانیم از منابع آبی به بهترین شکل استفاده کنیم.

جلالی ادامه داد: تاکنون 20 قنات را در سطح استان در حال احیا و لایه روبی داریم که در زمان معین مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهند گرفت که عمده این قنوات در مناطق محروم و شهرستان های رودبار جنوب و زهکلوت قرار دارند و در این زمینه از مجموعه بنیاد علوی کمک گرفته ایم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمان با اشاره به احیا و لایه روبی برخی از قنوات در شهداد و دیگر مناطق محروم استان کرمان  تصریح کرد: اولویت دیگر ما در زمینه ایجاد اشتغال به ویژه در عرصه های خرد و خانگی است؛ چرا که هر جا که توانسته ایم اشتغال راه اندازی کنیم به خانواده مد نظر کمک اقتصادی کرده ایم و به نوعی توانسته ایم آن خانواده را توانمند کنیم.

وی با بیان اینکه موضوع اشتغال های خرد و خانگی را ذیل صندوق ها و تعاونی ها دنبال می کنیم، گفت: نزدیک به هزار و 200 صندوق قرض الحسنه و 40 تعاونی فعال داریم را در سطح استان داریم که مسئله اشتغال را در بستر صندوق ها و تعاونی ها دنبال می کنیم.

این مقام مسئول افزود: اقدام به راه اندازی کارگاه هایی داشته ایم که با این اقدام، آنها می توانند افراد فاقد شغل را به کار گیری کنند و ما در این عرصه در خدماتی مانند صدور مجوز، هماهنگی با ادارات و دستگاه ها و بازاریابی تسهیل گری خواهیم کرد.

جلالی ابراز کرد: اولویت دیگر فعالیت سازمان بسیج سازندگی ساخت و تأمین مسکن محرومین و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است و اتفاقات خوبی در ماه های اخیر در این زمینه انجام شده و در فاز اول 500 مسکن مددجویان کمیته امداد با محوریت شهرستان بردسیر تمام و تحویل داده شده است.

1

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمان اظهار کرد: در کنار ساخت مسکن، احداث و تجهیز مدارس، مساجد، خانه عالم و سالن های ورزشی را مد نظر داریم و همچنین به مناسبت هفته بسیج برنامه هایی را در این حوزه برای افتتاح خواهیم داشت که در زمان خود اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولویت دیگر ما در زمینه خدمات اجتماعی در راستای تأمین جهیزیه و کمک مؤمنانه است، تصریح کرد: کارهای ارزشمندی از سال گذشته با مشارکت کمیته امداد تاکنون انجام شده است که از جمله آنها می توان به توزیع دو هزار و 800 سری جهیزیه و 570 هزار بسته معیشتی کمک مؤمنانه در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام داشته ایم.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه اولویت و مأموریت دیگر ما در زمینه بلایای طبیعی است، خاطر نشان کرد: توجه به مسائل مربوط به حاشیه شهر از دیگر مسائلی است که باید به آن توجه کنیم و چنانچه برنامه ریزی در این زمینه صورت نگیرد، ممکن است در آینده منجر به تهدید شود و ما در این زمینه به عنوان مکمل فعالیت خواهیم کرد؛ چرا که محوریت اصلی کار با معاونت اجتماعی و دیگر دستگاه ها است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید